LOŠ START U EVROKUPU: Alba deklasirala Partizan u Berlinu! LOŠ START U EVROKUPU: Alba deklasirala Partizan u Berlinu!
Već prva epizoda crno-belih na evropskoj sceni, pokazala je zašto su još pre početka Partizanu date minimalne šanse za prolaz u narednu rundu. Košarkaši... LOŠ START U EVROKUPU: Alba deklasirala Partizan u Berlinu!

Već prva epizoda crno-belih na evropskoj sceni, pokazala je zašto su još pre početka Partizanu date minimalne šanse za prolaz u narednu rundu. Košarkaši Albe su u prvom kolu Evrokupa očitali lekciju mladom timu Miroslava Nikolića – 111:85 i tako im dali do znanja da će morati mnogo više da se oznoje ukoliko žele da pomrse račune nekom od favorita u grupi.

Previše izgubljenih lopti, bespotrebnih faulova, nepreciznih dodavanja momaka u crnim dresovima doveli su do toga da publika u „Mercedes Benc areni“ gleda utakmicu bez ikakve neizvesnosti.

Značajniju razliku domaći tim napravio je već u prvoj četvrtini posle pauze zbog problema sa semaforom, kada je Baterfild vezao tri uspešna napada. Partizanove svetle tačke u nekoliko navrata bili su Amerikanci Vilijams-Gos i Miler, uz Marinkovića, ali njihov učinak nije bio dovoljan da se ozbiljnije zapreti Albi.

Nemačku ekipu je predvodio raspoloženi Sikma, koji se šetao u reketu i zadavao najviše problema protivniku. Zapaženo izdanje u ekipi domaćina prikazao je i naš mladi reprezentativac Stefan Peno. Doneo je „plus 20“ Nemcima u 16. minutu – 46:26, što se ispostavilo kao dovoljna zaliha za opušten nastavak utakmice.

U drugom poluvremenu bleda igra u odbrani Partizana kao posledicu je imala ukupno čak 111 primljenih poena, uz 85 postignutih. Mladi igrači su osetili evropsku scenu, što je i bio primaran cilj prve utakmice. Ekipa pravo iz Nemačke putuje u Zadar, gde ih u subotu čeka mnogo bitniji meč 4.kola ABA lige.