SIRIJA BEZ ČUDA: Australija na korak od Mundijala! SIRIJA BEZ ČUDA: Australija na korak od Mundijala!
Fudbalska reprezentacija Australije nalazi se na korak od Mundijala, pošto je u plej-ofu azijskih kvalfikacija posle produžetaka pobedila Siriju sa 2:1. Heroj „Kengura“ bio... SIRIJA BEZ ČUDA: Australija na korak od Mundijala!

Heroj „Kengura“ bio je ko drugi nego legenda Tim Kejhil koji je u 109. minutu postigao odlučujući gol.

Australija će u finalu međunarodnog plej-ofa igrati protiv četvrtoplasirane ekipe iz Konkakaf zone, a to je trenutno Panama.

Posle prvog meča u Siriji rezultat je bio 1:1, pa je tako Australija bili potrebna pobeda ili nerešen rezultat bez golova.

Da ova druga opcija otpada nagovestili su gosti koji su u šestom minutu uspeli da postignu gol. Tamer Haj je asistirao, a Al Soma savladao Meta Rajana.