Mladi fudbaler odigrao poslednji meč za Čukarički protiv Partizana, naglasio značaj kluba u svom razvoju i izrazio nadu u budući povratak
Filip Matijašević, jedan od najtalentovanijih mladih fudbalera Fudbalskog kluba Čukarički, zvanično je postao novi igrač austrijskog Red Bul Salcburga. Svoj oproštaj od kluba sa Banovog brda obeležio je posle utakmice protiv Partizana u nedelju, kada je poslednji put nastupio na domaćem terenu u dresu Čukaričkog.
Matijašević je prošao sve mlađe kategorije ovog beogradskog tima i izrastao u igrača spremnog za evropsku scenu. Nakon svog poslednjeg nastupa pred domaćom publikom, podelio je emotivnu poruku navijačima i klubu: “Eto, prošlo je i tih 10 godina u voljenom klubu. Ne znam kako da se zahvalim svima i ne znam koje reči bih koristio. Nije lako otići iz kluba koji te je svemu naučio, koji ti je sve dao i koji te je na kraju poslao na neko bolje mesto. Pamtiću svaki pogodak, svaku suzu, svaki osmeh”, napisao je Matijašević.
Iako prelazi u renomirani evropski klub i pravi veliki korak napred u karijeri, mladi fudbaler nije krio žal što sa Čukaričkim nije ostvario sve što je priželjkivao: “Ja svoj san sa mojom Čukom nisam ispunio u potpunosti, možda nam se jednog dana putevi opet sretnu pa se taj san ostvari. Mojoj drugoj kući, drugoj porodici želim da se sledeće godine vrati gde joj je mesto, a to je Evropa. Do nekog sledećeg viđenja, hvala i doviđenja”, poručio je Matijašević.
Transfer Filipa Matijaševića još jednom potvrđuje uspešan rad omladinske škole Čukaričkog kao jedne od najboljih razvojnih sredina za mlade igrače na Balkanu. Odlazak talentovanog fudbalera u klub renomea kakav ima Red Bul Salcburg predstavlja priznanje za sistematski rad kluba sa Banovog brda.












































