Pobednici i finalisti turnira “The One” u Beogradu, uz prisustvo Luke Dončića, predstavljaju Srbiju na prestižnom takmičenju u Londonu
Beograd je proteklog vikenda bio domaćin globalnog košarkaškog događaja “The One”, prestižnog turnira u basketu 1 na 1, koji je organizovao brend “Jordan” uz podršku jednog od najboljih evropskih košarkaša današnjice, Luke Dončića. Takmičenje je održano na terenima Košarkaškog kluba Crvena zvezda na Malom Kalemegdanu i okupilo je mlade talente iz Srbije uzrasta od 15 do 18 godina.
Turnir je privukao veliku pažnju ljubitelja košarke, a poseban značaj događaju dao je dolazak Luke Dončića, aktuelnog igrača Los Anđeles Lejkersa. Tokom vikenda, šesnaest devojčica i šesnaest dečaka borili su se za šansu da predstavljaju Srbiju na svetskoj sceni.
Prema pravilima turnira “The One”, pobednici i finalisti u muškoj i ženskoj konkurenciji dobili su priliku da otputuju u London, gde će predstavljati Srbiju na završnom globalnom takmičenju ovog formata. Time su četiri mlada košarkaša iz Srbije nagrađena za svoj trud i talenat.
Organizatori su istakli važnost ovakvih događaja za promociju basketa i razvoj mladih igrača u Srbiji, napominjući da prisustvo Luke Dončića dodatno motiviše učesnike. Turnir je protekao u sportskom duhu, a veliki broj posetilaca podržao je mlade nade srpske košarke na putu ka međunarodnom uspehu.
Sledeći izazov za ove mlade košarkaše biće nastup u Londonu, gde će imati priliku da se nadmeću sa vršnjacima iz drugih zemalja i bore se za titulu najboljeg na svetu među mladim basketašima.












































