Fudbalski klub Dinamo Jug, član Prve lige Srbije, ostao bez rukovodstva nakon neuspešnih pregovora sa Gradom Vranje o finansiranju
Fudbalski klub Dinamo Jug iz Vranja suočava se s jednom od najtežih situacija u svojoj istoriji, nakon što je kompletna uprava kluba podnela neopozivu ostavku zbog dugotrajnih finansijskih problema. Uprkos tome što je Dinamo Jug obezbedio opstanak u Prvoj ligi Srbije za narednu sezonu, drugi rang takmičenja u zemlji, budućnost kluba sada je ozbiljno dovedena u pitanje.
U zvaničnom saopštenju Upravnog odbora navodi se da su na ovaj potez primorani usled višegodišnjeg nedostatka adekvatne finansijske podrške od strane Grada Vranje, koji je osnivač kluba. Prema rečima rukovodstva, odluka o ostavci usledila je nakon niza neuspešnih razgovora sa Nenadom Đorđevićem, gradskim većnikom za sport, Bojanom Kostićem, gradskim većnikom za finansije, kao i sa predstavnicima gradske vlasti.
„Upravni odbor Fudbalskog kluba ‘Dinamo JUG’ iz Vranja, člana Prve lige Srbije, obaveštava sportsku i širu javnost da podnosi neopozivu ostavku na vršenje svih funkcija u klubu. S obzirom na to da je FK ‘Dinamo JUG’ klub čiji je osnivač Grad Vranje, ovim činom aktuelni Upravni odbor vraća upravljanje klubom njegovom osnivaču“, navodi se u saopštenju. Dodaje se da su na ovakvu odluku bili primorani „nakon niza bezuspešnih razgovora sa gradskim većnikom za sport Nenadom Đorđevićem, gradskim većnikom za finansije Bojanom Kostićem kao i sa rukovodstvom Grada Vranja“.
Iz Upravnog odbora ističu da je ovo jedan od najtežih trenutaka za vranjski sport te podsećaju javnost kako je projekat Dinama Jug od starta imao podršku Grada Vranje. Klub je u kratkom roku postao simbol grada i ponos juga Srbije zahvaljujući brzim uspesima: za samo četiri takmičarske sezone stigli su do Prve lige Srbije.
Navode i da unutar kluba trenutno funkcioniše više omladinskih selekcija sa preko stotinu dece kojima rade licencirani treneri. „Sa ogromnim ponosom na sve što smo zajedno ostvarili ali i sa velikom gorčinom zbog odnosa prema našem radu i vranjanskom fudbalu opraštamo se od kluba i naših vernih navijača“, zaključuje se u obraćanju Upravnog odbora.
Ovim činom odgovornost za dalji tok kluba vraća se Gradu Vranje, a sudbina Dinama Jug zavisiće od toga hoće li lokalna samouprava pronaći način da stabilizuje finansijsko poslovanje kako bi klub nastavio takmičenje.












































