Ekipa će tokom dvonedeljnog boravka u Sloveniji odigrati više kontrolnih utakmica i raditi na fizičkoj spremnosti pred novu sezonu.
Fudbalski klub Železničar iz Pančeva otpočeo je novu fazu priprema odlaskom na slovenačko primorje, gde će naredne dve nedelje raditi na formi i taktičkoj uigranosti za predstojeće izazove. Ekspedicija ovog superligaša, poznata pod nadimkom “Dizelka”, stigla je danas u Sloveniju, gde su za ekipu obezbeđeni optimalni uslovi za trening i razvoj.
Tokom boravka u Sloveniji, stručni štab planira da organizuje nekoliko prijateljskih utakmica kako bi se proverila trenutna forma tima i omogućilo novim pojačanjima da se uklope u sistem igre pre početka sezone. Poseban akcenat biće stavljen na fizičku spremnost igrača i taktičku disciplinu kroz intenzivne treninge.
Odlazak na pripreme van zemlje jasan je signal ambicija Železničara da što spremnije dočeka nastavak takmičenja. Klub ovim potezom želi da podigne nivo igre i omogući igračima idealne uslove za rad, što bi trebalo da se odrazi i na rezultate kada sezona startuje.
Navijači Železničara s nestrpljenjem očekuju prve informacije sa priprema, kao i utiske sa zakazanih kontrolnih mečeva koji će dati dodatnu sliku o spremnosti ekipe iz Pančeva pred nova iskušenja.












































