Bešiktaš će u sezoni 2026/27. igrati u Evroligi umesto Monaka, dok su ostali učesnici iz prethodne sezone zadržali svoje mesto.
Košarkaška Evroliga će i u sezoni 2026/27. brojati 20 klubova, a jedina promena u sastavu učesnika je ulazak Bešiktaša umesto Monaka. Ovu odluku zvanično su potvrdili čelnici takmičenja iz Barselone.
Pored Bešiktaša, mesto među elitom zadržali su Olimpijakos, Partizan, Crvena zvezda, Pariz, Efes, Asvel, Baskonija, Dubai, Olimpija Milano, Barselona, Bajern Minhen, Fenerbahče, Hapoel Tel Aviv, Makabi Tel Aviv, Panatinaikos, Real Madrid, Valensija, Virtus Bolonja i Žalgiris.
Bešiktaš je do mesta u Evroligi stigao kao poraženi finalista Evrokupa. Francuski Burg prvobitno je imao mogućnost nastupa kao pobednik tog takmičenja, ali je odlučio da ne prihvati poziv za nastup u Evroligi. Zbog toga je upražnjeno mesto popunio turski klub.
Ovo znači da će naredna sezona ostati na istom formatu sa 20 klubova iz različitih evropskih zemalja. Za navijače sa Balkana važno je da će Partizan i Crvena zvezda i dalje predstavljati Srbiju na najvećoj evropskoj košarkaškoj sceni.
Evroliga time nastavlja kontinuitet sa prošle sezone po broju učesnika i modelu takmičenja. Zadržavanje većine timova doprinosi stabilnosti lige i jačanju rivaliteta između najjačih evropskih klubova.












































