Španac završio tek na 19. mestu posle tehničkih poteškoća tokom oba slobodna treninga na Red Bull Ringu
Fernando Alonso, vozač Aston Martina, suočio se sa brojnim izazovima tokom petka na Velikoj nagradi Austrije. Iskusni Španac je imao tehničke probleme na svom AMR26 bolidu, što ga je sprečilo da ostvari konkurentan rezultat tokom oba slobodna treninga na stazi Red Bull Ring. Prvi deo dana protekao je u znaku borbe sa setapom i dodatnim poteškoćama, pa je Alonso zaostajao ne samo za Jakom Crawfordom u jutarnjoj sesiji, već i za timskim kolegom Lensom Strolom tokom popodneva.
Najbolju vožnju prikazao je pri poslednjem pokušaju na mekim gumama u drugoj slobodnoj vožnji (FP2), kada je uspeo da izvuče maksimum iz problematičnog automobila. Ipak, novi tehnički problemi su ostali prisutni do kraja dana, te je Alonso zauzeo tek 19. mesto među konkurentima, ispred tri rivala.
Nakon završetka treninga, Fernando Alonso sumirao je utiske: “Da, komplikovano. Ništa zaista novo za nas, ništa što bismo mogli da naučimo. Eksperimentisali smo malo sa podešavanjima u FP1 i napravili još neke izmene u FP2. I dalje mislim da nismo unutar optimalnih parametara i potrebne su nam dodatne promene za sutra”, izjavio je Alonso.
On je takođe istakao da njegov deo garaže ima dodatne probleme sa automobilom koje tim još istražuje: “Na mojoj strani garaže postoje drugi problemi sa bolidom koje još pokušavamo da identifikujemo. Moramo ih rešiti do sutra”, dodao je dvostruki svetski šampion.
Komentarišući ponašanje Hondinog motora na velikoj nadmorskoj visini Red Bull Ringa — okruženje koje mu je ranije odgovaralo — Alonso nije primetio razliku: “Upravljivost nije bila značajno drugačija nego na drugim trkama, tako da tu nemamo problema”, zaključio je posle još jednog komplikovanog petka.











































