Pavle Perić se istakao povratkom na teren nakon pauze zbog zdravstvenih problema, Srbija zabeležila četvrtu pobedu
Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je četvrtu pobedu u ovogodišnjem izdanju Lige nacija, savladavši selekciju Kube sa 3:1 na turniru koji se održava u Francuskoj. Nakon poraza od Japana u prethodnom meču, izabranici selektora Georgea Krecua vratili su se na pobednički kolosek odličnom igrom protiv Kubanaca.
Tokom dosadašnjeg takmičenja, Srbija je beležila trijumfe nad Argentinom i Belgijom u Brazilu, a prvi vikend završila je pobedom protiv Bugarske uz jedini poraz od domaće selekcije. U nastavku takmičenja u Francuskoj, tim je izgubio od Japana (3:1), ali je protiv Kube pokazao stabilnost i rešio meč u svoju korist posle četiri seta.
Posebnu pažnju nakon meča privukao je povratak Pavla Perića, koji je posle više od godinu dana odsustva zbog zdravstvenih problema ponovo zaigrao na poziciji korektora. Selektor George Krecu istakao je značaj njegovog doprinosa: “Pre svega moram da zahvalim čitavom timu za trud koji su prikazali. U postavi je bio momak koji je poslednji put u Belhatovu igrao na poziciji korektora… A danas posle godinu i po dana, i mnogo vremena van odbojke zbog zdravstenih problema, pomogao je ekipi baš na tom mestu. Pričam o Pavlu Periću. Puno poštovanja za njega i za sve ostale momke”, izjavio je Krecu.
Na pitanje šta bi mogao da unapredi kod ekipe kroz osmeh je dodao: “Temperatura u dvorani.”
Srbija nastavlja takmičenje u Ligi nacija motivisana serijom dobrih rezultata i povratkom važnih igrača poput Pavla Perića. Tim će u nastavku turnira tražiti nove pobede kako bi povećao šanse za plasman među najbolje ekipe.











































