Srpska odbojkašica Maja Aleksić ponovo će igrati u Italiji, gde će joj saigračica biti proslavljena Maja Ognjenović u ekipi Skandićija naredne sezone.
Maja Aleksić, iskusna srpska odbojkašica i reprezentativka, odlučila je da se nakon jedne sezone provedene u Turskoj vrati u Italiju, gde će nastupati za ekipu Skandići. U narednoj sezoni, društvo će joj praviti još jedna istaknuta srpska odbojkašica i njena imenjakinja, legendarna Maja Ognjenović.
Aleksićeva nije nepoznata na italijanskoj odbojkaškoj sceni – prethodno je tri godine igrala u ovoj zemlji pre nego što je prošlog leta prešla u turski ZerenSpor iz Ankare. Posle samo jedne sezone u Turskoj, odlučila je da se ponovo oproba u italijanskoj Superligi.
Novi klub Savino Del Bene Skandići istakao je značaj ovog pojačanja: „Kao srednji bloker sa velikim međunarodnim iskustvom, Maja predstavlja izuzetno vredno pojačanje za Skandići, koji će moći da računa na igračicu sposobnu da pravi razliku kako u napadu, tako i u bloku“, navodi se u klupskom saopštenju.
Sama Maja Aleksić istakla je zadovoljstvo povratkom: „Imala sam priliku da tri godine igram u Italiji, a potom sam želela promenu i novo iskustvo u drugoj ligi, pa sam otišla u Tursku. Ipak, na kraju sam odlučila da se vratim u Italiju, jer se ovde zaista osećam kao kod kuće. Ne želim da kažem da mi je Italija druga kuća, ali upravo tako se osećam. Ovo će biti moja četvrta godina ovde i zaista sam srećna. Pored toga, Skandići je fantastičan klub i kada su me pozvali nisam mnogo razmišljala. Rekla sam sebi: U redu, sigurno dolazim“, naglasila je Aleksićeva.
Tokom svoje karijere Aleksićeva je nastupala za Jedinstvo, Vizuru, Albu, Volero, Valeforlju, Novaru i ZerenSpor iz Ankare. Povratak među najbolje italijanske klubove još jednom potvrđuje njen kvalitet i status na evropskoj odbojkaškoj sceni.











































