Siniša Tanjga postigao gol za Vojvodinu, Zukić pogodio stativu, dok je Željko Gavrić sa dva pogotka obezbedio trijumf mađarskog šampiona
Fudbaleri Vojvodine su izgubili od mađarskog šampiona Đera rezultatom 2:1 (1:1) u svojoj prvoj pripremnoj utakmici pred početak nove sezone. Meč je odigran u Austriji i poslužio je kao ozbiljna provera za tim Miroslava Tanjge, koji je pružio priliku velikom broju igrača.
Đer je poveo već u petom minutu preko Željka Gavrića, što je najavilo dinamičan tok susreta. Samo deset minuta kasnije, posle preciznog centaršuta Vidosavljevića, Siniša Tanjga je udarcem glavom izjednačio rezultat na 1:1. Do kraja prvog poluvremena viđena je otvorena igra s obe strane i nekoliko prilika, ali bez novih golova.
U nastavku meča, Gavrić se ponovo upisao u strelce, ovog puta u 53. minutu, čime je doneo Đeru konačnu prednost i pobedu. Vojvodina nije odustajala do poslednjeg sudijskog zvižduka – Sukačev je atraktivnim volejom sa dvadeset metara pogodio prečku, dok je Zukić zatresao stativu rivala. Uprkos brojnim pokušajima Novosađana da dođu do izjednačenja, rezultat se više nije menjao.
Trener Miroslav Tanjga tokom utakmice rotirao je kompletne postave između dva poluvremena. U prvom delu za Vojvodinu su igrali: Rosić, Nikolić, Tanjga, Crnomarković, Baros, Poletanović, Đakovac, Mitrović, Vidosavljević, Ranđelović i Vukanović. U drugom poluvremenu nastupili su: Gočmanac, Butean, Suč, Redžić, Sukačev, Mladenović, Petrović, Kolarević, Kokanović, Zukić i Mulahusejnović.
Đerov sastav činili su Petraš, Vladiou, Krpić, Cinger, Stefulj, Tot, Vitalis, Gavrić (dvostruki strelac), Bumba, Banati i Njie. Pored njih šansu su dobili Međeri, Biro, Umatum, Urblik Mas,Tolar Šon Živković Garamšegi Seljem i Deši.
Ovaj susret predstavlja važan deo priprema za oba tima pred izazove koji ih očekuju na domaćim i evropskim terenima.












































