Šveđanin Feliks Rosenkvist, aktuelni pobednik trke Indijanapolis 500, završava saradnju sa ekipom Meyer Shank Racing na kraju ove sezone, dok mu se otvaraju mogućnosti za nastavak karijere u drugim timovima IndyCar šampionata.
Feliks Rosenkvist, švedski vozač i trenutni pobednik prestižne trke Indijanapolis 500, zvanično neće produžiti ugovor sa ekipom Meyer Shank Racing na kraju ove sezone. Tim je potvrdio vest o njegovom odlasku američkom portalu RACER, ističući da je Rosenkvistu istekao ugovor, a nakon velike pobede na ovogodišnjoj najpoznatijoj trci IndyCar serije postao je jedan od najtraženijih vozača u karavanu.
Meyer Shank Racing funkcioniše kao partnerski tim Chip Ganassi Racinga zahvaljujući tehničkoj saradnji između dve ekipe. Rosenkvist je deo MSR-a bio tokom aktuelne sezone, a ranije je nastupao za Chip Ganassi Racing (2019. i 2020. godine), zatim za McLaren (2021-2023), dok se ove godine takmičio u bojama Meyer Shank Racinga.
Prema informacijama iz američkih izvora, Rosenkvistu se otvaraju dve glavne opcije: povratak u McLaren, gde bi mogao zameniti Nolana Sigela pored već potvrđenih vozača Pata O’Varda i Kristijana Lundgaarda; ili prelazak u Andretti ekipu umesto sunarodnika Markusa Eriksona, takođe bivšeg pobednika Indijanapolisa 500. Erikson bi u tom slučaju mogao postati interesantno rešenje za druge konkurentske timove.
Odlazak Feliksa Rosenkvista ostavlja upražnjeno mesto u Meyer Shank Racingu koje će biti posebno atraktivno naredne godine jer postoje najave da bi upravo MSR mogao postati zvanični fabrički tim Honde – opcija koja je otvorena poslednjih nekoliko meseci.
Tržište vozača u IndyCar šampionatu za sezonu 2027. već sada deluje izuzetno dinamično. Istovremeno, situacija oko Aleksa Paloua ostaje stabilna jer je nedavno obnovio višegodišnji ugovor sa Chip Ganassi Racingom. Jedna od glavnih nepoznanica jeste budućnost legendarnog Skota Diksona koji od 2003. nastupa za Ganassi – postoji mogućnost da pokuša osvajanje osme titule prelaskom u McLaren kako bi izašao iz senke Aleksa Paloua i dodatno obeležio istoriju serije.
Na tržištu su još i Marcus Ericsson, Markus Armstrong i Rinus VeeKay kojima ističu ugovori, a potencijalne šanse dobijaju i bivši učesnici serije kao što su Linus Lundqvist (nekadašnji član Ganassija) i Callum Illot (bivši Prema). Predstojeća sezona obećava mnogo promena među vrhunskim ekipama IndyCara.












































