Šef Aston Martina ističe da tim želi da Fernando Alonso i dalje vozi za ekipu u 2025. godini, dok se čeka odluka španskog asa tokom letnje pauze.
Fernando Alonso, iskusni španski vozač Formule 1, našao se u centru spekulacija o svojoj budućnosti u karavanu, naročito nakon što je Alpine pomenut kao potencijalna opcija. Majk Krak, šef tima Aston Martin, suočen je sa brojnim pitanjima o napretku tima i planovima za narednu sezonu, ali i o statusu svog glavnog vozača. Krak je jasno naglasio da Aston Martin ima želju da zadrži oba sadašnja vozača i sledeće godine. „Ako pogledate unazad jednu ili dve sezone, jasno smo rekli da će ostati. Verujem da je Fernando odlučio da donese odluku tokom letnje pauze, a mi smo zadovoljni našim vozačima. Pokazali su posvećenost timu i zaslužuju priznanje za način na koji podnose ovu izazovnu sezonu“, izjavio je Krak govoreći o situaciji pred izazove koje donosi sezona 2026.
Krak dodaje da su upravo vozači ti koji su najizloženiji pritiscima zbog promena u performansama tima: „Već smo mnogo puta govorili o tome koliko su piloti najviše pogođeni ovakvim okolnostima i koliko im je teško. Način na koji oni to rešavaju zaista zaslužuje poštovanje. Zbog toga gajim velike nade da ćemo nastaviti saradnju.“ Tim iz Silverstona želi da Alonsu pruži bolje rezultate u drugom delu ove godine, ali i naredne sezone.
Upitan šta očekuje tokom letnje pauze – nastavak saradnje sa Fernandom Alonsom ili eventualno njegovo povlačenje iz Formule 1 – Majk Krak odgovara sa dozom humora: „Fernando ne bi trebalo da se povuče, prebrz je za to“, poručio je uz osmeh glavni čovek Aston Martina.
Odluka Fernanda Alonsa očekuje se tokom leta, a njegov potencijalni ostanak značio bi kontinuitet stabilnosti za Aston Martin u periodu velikih promena koje slede u Formuli 1 od 2026. godine.












































