Španac ističe poverenje u tim pred nastavak MotoGP sezone i smatra da ima pravu podršku za napad na šampionsku titulu
Horhe Martin, vozač Aprilije, izjavio je pred Veliku nagradu Holandije da ostaje fokusiran na trenutnu sezonu i veruje u podršku svog tima za borbu za svetsku titulu u MotoGP-u. Iako ga od naredne godine čeka prelazak u Jamahu, Martin je podvukao važnost aktuelnog projekta sa Aprilijom i izrazio poverenje u ljude iz tima.
“Iskreno, uvek ću se radovati zbog Pecka. On je sjajna osoba i odličan vozač. Samo mogu da mu poželim sve najbolje za budućnost. Nadam se da će osvojiti još mnogo titula”, rekao je Martin, osvrćući se na kolegu Franceska Banjaju. Dodao je i da odluke drugih vozača nisu nešto što ga trenutno preokupira: “To nije pod mojom kontrolom, niti me sada posebno zanima. Želim da budem maksimalno koncentrisan na ovu sezonu jer imam veliku priliku, ali i puno posla pošto nisam još na nivou osećaja koji želim.”
Martin je istakao značaj timskog rada do sada: “Radili smo veoma dobro do trke u Le Manu. Konstantno smo pokušavali da unapredimo motocikl i pronađemo način da mi ekipa pomogne. Tada smo pobedili i mislili smo da imamo dobru osnovu, ali poslednjih nekoliko trka ta konfiguracija ne daje rezultate kakve očekujem.” Osvrnuo se i na tehničke izazove: “Najviše problema imam pri kočenju. Kada pustim kočnicu, uspevam dobro da okrenem motocikl i ubrzam, ali mi nedostaje još malo samopouzdanja sa prednjim krajem.”
Govoreći o ljudima iz tima, Španac je naglasio: “Imam potpuno poverenje. Kao što je bilo prošle godine (2024), siguran sam da će mi Massimo Rivola, Fabiano Sterlacchini i cela struktura pružiti sve što treba za borbu za titulu.” Martin smatra da konkurencija raste dolaskom Marka Markeza u Ducati: “Već sam rekao početkom sezone — kada je Markez na Ducatiju automatski postaje glavni rival koga treba pobediti. Siguran sam da će Pedro Acosta takođe želeti pobede.”
Na pitanje o očekivanjima od trke u Asenu, Martin je rekao: “Sve je otvoreno. Prošle godine Aprilia je ovde bila veoma konkurentna, ali sada imamo drugačiji motocikl. Na nekim stazama gde smo bili dobri sada nismo toliko jaki, dok se negde desilo suprotno. Ipak, pamtim prošlogodišnje dve druge pozicije ovde (2024) i verujem da ćemo imati brzinu za vrh.”












































