Connect with us

Hi, what are you looking for?

Auto Moto

Karlos Sainc: “Očekujem da ovde prestane patnja, u suprotnom nije dobar znak”

Španac završio kvalifikacije za Veliku nagradu Austrije na 17. mestu, nada se napretku uz nova unapređenja bolida.

Foto Izvor: Tanjug / Darko bandic

Španac završio kvalifikacije za Veliku nagradu Austrije na 17. mestu, nada se napretku uz nova unapređenja bolida.

Karlos Sainc, vozač tima Williams, izrazio je izvesno zadovoljstvo zbog poslednjeg kruga voženog na granici mogućnosti tokom kvalifikacija za Veliku nagradu Austrije, kada je uspeo da prestigne Aleksa Albona i ostane na samo 0.021 sekunde od prolaska u Q2. Ipak, Sainc će trku startovati sa 17. pozicije, što mu je donelo osećaj frustracije. U razgovoru posle kvalifikacija naglasio je da očekuje da ovo bude poslednji vikend sa maksimalnim problemima ove godine: “Da, u smislu nemogućnosti prolaska u Q2. Ako ne bude tako, nije dobar znak”, rekao je Sainc uz dozu ironije.

Ekipa Williams planira unapređenja i smanjenje težine modela FW48 već sledeće nedelje. Uprkos zahtevnom poslednjem krugu i poteškoćama pri izlasku iz krivine, Sainc ističe da nije izgubio vreme: “Ne, iskreno nisam izgubio ništa. Rizikovao sam mnogo na ulazu u krivinu i tu sam dosta dobio, mada sam kasnije na izlazu izgubio deo prednosti. Na kraju krajeva, to je bio jedini dobar krug koji sam imao tokom celog vikenda”, ocenjuje Španac.

Tokom priprema za vikend u Austriji, Karlos Sainc se suočio sa problemima u podešavanju balansa bolida i ograničenim vremenom na stazi zbog propuštenih treninga. Ipak, smatra da mu tri seta novih pneumatika ipak nisu bili dovoljni za prolazak dalje: “Do tada sam mnogo patio sa podešavanjima i balansom automobila. Sigurno da kada propustite prvi trening i imate probleme na drugom to ne pomaže. Najvažnije je što sam uspeo da pronađem ritam kad je bilo najpotrebnije, ali nažalost to nije bilo dovoljno”, zaključuje Sainc.

Pozitivno gleda na svoju formu u kvalifikacijama tokom sezone: “Ove godine sam sigurno na visokom nivou kada su kvalifikacije u pitanju; izvučem maksimum iz bolida na jedan krug kao retko do sada.” Ipak priznaje da ga tokom ovog vikenda očekuje težak posao u trci: “Sutra me možda čeka još jedan dan patnje ali to su stvari koje moram naučiti i nadam se poboljšanjima koja stižu za Silverston kako bismo ponovo mogli da se borimo za više od Q2 mesta”.

Govoreći o planiranim unapređenjima ističe: “Težina bolida biće nešto manja ali ne onoliko koliko bismo želeli; pravi pomak očekujem tek u drugom delu sezone.” Nova rešenja koja tim priprema za domaću trku trebalo bi da okončaju ovu fazu frustracija: “U smislu borbe za ulazak u Q2 — nadam se da će biti tako; ako ne bude — loš znak”, dodao je uz osmeh.

Za nedeljnu trku Karlos Sainc kaže da joj pristupa kao prilici za dodatno iskustvo: “To će biti dan za testiranje ritma vožnje po vrućini, uporediću tempo sa Aleksom koji trenutno ima odličan ritam i pokušaću maksimalno uživati u borbi s njim i što pre okrenuti novi list. Ako sedmorica odustanu — možda osvojimo poene…”, zaključio je španski vozač.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Možda će vas interesovati

Euro Košarka

Nemački reprezentativac i jedan od najboljih šutera Evrope odlučio da ostane u Minhenu uprkos interesovanju drugih evroligaških klubova

Euro Fudbal

Bremenski tim slavio bez Miloševića, ostvario važnu pobedu protiv Union Berlina i udaljio se od zone ispadanja

Košarka

Bivši centar Panatinaikosa briljirao na debiju u Dži Ligi, uz 2 asistencije i 2 blokade za 27 minuta

Košarka

Dončić ubacio 35 poena uz 8 skokova i 4 asistencije, Viktor Vambenjama briljirao za Sparse, Tejtum i Braun vodili Boston do trijumfa nad Klivlendom