Vozač Trackhouse Aprilia tima razočaran ishodom trke posle incidenta sa Jorgeom Martínom, smatra da je mogao do podijuma
Raúl Fernández, vozač Trackhouse Aprilia tima, ostao je bez bodova u MotoGP trci na stazi Katalunja nakon što je u trećem startu doživeo kontakt sa Jorgeom Martínom. Umesto potencijalne prve pobede u sezoni i tek druge u karijeri u najjačoj klasi, Fernández je završio trku van plasmana za poene, dok su incident i posledice dodatno zakomplikovali njegovu borbu za ostanak u timu.
Incident se dogodio nakon dve crvene zastave i ponovljenih startova. Fernández ističe da ne prihvata odgovornost za sudar sa Martínom i tvrdi da su snimci iz helikoptera i telemetrijski podaci jasno pokazali kako je došlo do kontakta. „Me siento afortunado de no tener nada más, porque sólo tengo un golpe en el dedo y aquí un golpe muy fuerte. Me han saltado piezas de moto. Hasta ese momento creo que estábamos haciendo una carrera bastante positiva”, rekao je Fernández, ističući da mu je žao zbog propuštene prilike za podijum.
Fernández objašnjava da se incident odigrao kada je pokušao da pretekne Martina: „Kada sam odlučio da ga obiđem, on me je video i tada podiže motor, a onda kada vidi da sam ja, vraća se na liniju i potpuno mi zatvara putanju. U tom trenutku više nisam mogao ništa da uradim.” Navodi i sličnu situaciju iz sprint trke kada je izgubio poziciju od Di Giannantonija.
Tokom trke bilo je dva prekida zbog crvenih zastava, a sigurnost vozača bila je prioritet: „Prvo želim da Álex (Rins) i Johann (Zarco) budu dobro jer mislim da se nekad ne ceni dovoljno rizik koji preuzimamo na stazi”, rekao je Fernández.
Osvrnuvši se na postupke Jorgea Martína tokom trke, Fernández dodaje: „Nemam ništa protiv Jorgea ali mi je čudno što se isto dogodilo dva puta. Srećom sada imamo snimak iz helikoptera koji sve jasno prikazuje.” Dodaje i razliku između svoje situacije i Martínove: “Jorge se bori za titulu a ja ne. Stavim kacigu i dam sve od sebe svakog vikenda.”
Na kraju poručuje da će pokušati novu priliku već na sledećoj trci u Mugellu: „Ovaj vikend nismo uspeli ali sledeći ćemo ponovo dati sve od sebe.”
U ovom incidentu učestvovali su Raúl Fernández, Jorge Martín, Álex Rins i Johann Zarco – sva imena koja su bila deo ključnih dešavanja tokom trke.












































