Američki krilni centar oprostio se od madridskog kluba i navijača, sa željom da se vrati u NBA ligu
Trey Lyles, krilni centar koji je prošlog leta stigao u Real Madrid, zvanično je potvrdio odlazak iz kluba posle samo jedne sezone. Putem društvenih mreža, Lyles je objavio poruku iz aerodroma: “Madrid je bio sjajan, ali vreme je. Sjajno iskustvo ovde. Hvala svim madridistima na ljubavi.” Real Madrid nije uspeo da postigne dogovor o produžetku saradnje sa Lylesom, koji je još pri dolasku potpisao ugovor na jednu sezonu.
Glavni razlog za njegov odlazak jeste želja da se ponovo oproba u NBA ligi, gde je tokom deset sezona nastupao za Utah Jazz, Denver Nuggets, San Antonio Spurs, Detroit Pistons i Sacramento Kings i odigrao ukupno 650 utakmica. Nedavno je promenio agenciju za zastupanje kako bi olakšao povratak preko Atlantika.
Pored ambicije da se vrati u Sjedinjene Američke Države, interesovanje su pokazali i neki od najbogatijih evroligaških klubova. Hapoel Tel Aviv, Dubaji Basketball i Fenerbahče ponudili su mu ugovore vredne preko tri miliona evra bruto godišnje – cifre koje Real Madrid nije mogao da parira zbog poreskih opterećenja i ograničenja unutar sopstvene platne politike.
Lyles se tokom boravka u španskoj prestonici istakao svojom svestranošću i odličnim partijama na oba kraja terena. U španskoj ACB ligi prosečno je beležio 11,1 poen, 5 skokova i indeks korisnosti 14,1 po meču. U Evroligi njegov učinak bio je još izraženiji – 13,5 poena, 4,5 skokova uz indeks korisnosti 15,1. Najbolju partiju pružio je u finalu protiv Olimpijakosa kada je već u prvom poluvremenu ubacio 21 poen (meč završio sa ukupno 24), ali to nije bilo dovoljno da donese trofej Real Madridu.
Veliki broj evropskih klubova prepoznao je kvalitet Treya Lylesa upravo zahvaljujući njegovim igrama u dresu Reala ove sezone. Njegov odlazak ostavlja značajnu prazninu u sastavu Kraljevskog kluba i pred novim rukovodstvom sekcije košarke jedan od glavnih zadataka biće pronalazak adekvatnog naslednika.












































