Fudbaleri Irana suočili su se sa nesvakidašnjom situacijom…
Ako postoji reprezentacija koju je sreća potpuno napustila na ovom Mundijalu, onda je to Iran.
Prvo su protiv Egipta ostali bez gola koji bi ih praktično odveo u nokaut fazu. U sudijskoj nadoknadi zatresli su mrežu, slavlje je već počelo, a onda je usledio hladan tuš – VAR je poništio pogodak zbog ofsajda. Sve to desilo se u 96. minut. Umesto ogromna tri boda, ostali su na remiju i morali su da čekaju rasplet drugih utakmica.
A, onda je stigao još veći šok.
U duelu Alžira i Austrije rezultat 3:3 bio je jedini koji je Irancima zatvorio vrata nokaut faze. I upravo se to dogodilo, i to na najdramatičniji mogući način. Alžir je u 94. minutu poveo 3:2 i Iran je u tom trenutku bio u osmini finala. Međutim, samo dva minuta kasnije Austrija postiže gol za 3:3, oba tima prolaze dalje, a Iranci ispadaju. Opet taj ukleti 96. minut.
Da ne govorimo što je Uzbekistan vodio sa 1:0 protiv Konga veći deo meča, a je afrička selekcija napravila veliki preokret. I to je još jedan meč zbog kojeg je nesrećni Iran ispao sa Svetskog prvenstva.
Kao da to nije dovoljno, Iran je završio grupnu fazu bez poraza – remizirao je sa Belgijom, Novim Zelandom i Egiptom – ali ni to nije bilo dovoljno za istorijski plasman u nokaut fazu. Na kraju su ostali kratki za jedno mesto među najboljim trećeplasiranim selekcijama.
Poništen gol u 96. minutu, čekanje tuđih utakmice, pa pogodak u 96. minutu koji briše san o prolasku dalje… Ako postoji definicija fudbalskog malera, Iran ju je na ovom Mundijalu upravo napisao.












































