Generalni direktor Crvene zvezde otkriva završne pregovore sa štoperom i ofanzivcem, najavljuje rekonstrukciju stadiona ‘Rajko Mitić’ i ističe važnost stalnog napretka uprkos dominaciji u domaćem fudbalu.
Zvezdan Terzić, generalni direktor Crvene zvezde, izjavio je da klupska dominacija na domaćoj sceni više nije razlog za euforiju, već standard koji svi očekuju. Gostujući u programu, Terzić je naglasio da osvajanje šeste uzastopne duple krune ne donosi opuštanje i da klub već mesecima radi na dovođenju novih pojačanja.
Crveno-beli su šestu godinu zaredom osvojili titulu i Kup Srbije, čime su nastavili niz bez premca u srpskom fudbalu. “Najmilije su nam čestitke iz tabora večitog rivala Partizana. Njihovi rukovodioci javno pričaju da je Crvena zvezda daleko odmakla. Neće nas to opustiti. Više i ne slavimo osvajanje titula i kupova, to je počelo da se podrazumeva, jer smo galaksiju ispred svih”, rekao je Terzić.
Iako rezultati deluju impresivno na nacionalnom nivou, Terzić upozorava da evropske kvalifikacije donose posebne izazove i zahtevaju dodatnu opreznost. “Dovoljno smo iskusni da znamo šta treba da radimo. Imali smo i neka neprijatna iskustva u kvalifikacijama, koga zmija ujede i guštera se plaši. Već šest meseci radimo na dovođenju pojačanja. Neću da otkrivam imena, ali u završnim smo pregovorima sa ofanzivcima i štoperom”, istakao je on.
Osim kadrovskih promena u ekipi, navijače posebno raduje najava rekonstrukcije stadiona “Rajko Mitić”. Prema rečima Zvezdana Terzića, objekat će ostati na istoj lokaciji ali ga očekuje potpuna modernizacija: “Akcenat će biti na rekonstrukciji stadiona. Naša Marakana ostaje na istom mestu, ali moramo da modernizujemo objekat. Više od 80 posto mesta na našem stadionu nije pokriveno. Radovi bi trebalo da počnu sledeće godine.”
Sa ovakvim planovima Crvena zvezda nastoji ne samo da sačuva lidersku poziciju u Srbiji već i napravi značajniji iskorak u evropskim takmičenjima naredne sezone.












































