Selektor Francuske neće voditi tim protiv Norveške u petak, pošto odlazi na sahranu majke; ekipu preuzima Gaj Stefan.
Didije Dešam, selektor fudbalske reprezentacije Francuske, privremeno će napustiti Svetsko prvenstvo nakon što je doživeo porodičnu tragediju. Kako prenose francuski mediji, Dešam će propustiti predstojeći derbi Grupe I protiv Norveške u petak kako bi prisustvovao sahrani svoje majke, koja je preminula u noći između ponedeljka i utorka.
U njegovom odsustvu, vođenje nacionalnog tima preuzeće pomoćni trener Gaj Stefan. Očekuje se da Stefan pripremi i predvodi ekipu u važnom susretu koji se igra u petak od 21 čas po lokalnom vremenu u Bostonu.
Francuska i Norveška su posle dva kola ostvarile maksimalan učinak sa po šest osvojenih bodova i trenutno dele prvo mesto u Grupi I. Pobednik ovog duela praktično bi obezbedio čelnu poziciju pred nastavak takmičenja, dok bi Norvežanima za plasman na prvo mesto odgovarao i remi.
Nema zvaničnih izjava iz francuskog tabora povodom ove situacije, ali jasno je da će izostanak Didijea Dešama biti emotivni izazov za igrače i stručni štab. Utakmica Francuska – Norveška smatra se ključnim okršajem grupe i ima veliki značaj za nastavak turnira.
Očekuje se da se Dešam priključi reprezentaciji nakon što prođe privatna porodična ceremonija.












































