Kapiten reprezentacije Srbije priznao da mu je rastanak sa Natalijom tokom školovanja u Americi bio najteži period u životu
Nikola Jokić, kapiten košarkaške reprezentacije Srbije i jedan od najboljih igrača današnjice, podelio je detalje iz svoje privatne priče koja je snažno uticala na njegovu sportsku karijeru. Naime, Jokić je priznao da je pre nekoliko godina ozbiljno razmišljao o tome da napusti košarku zbog emotivnog trenutka kada je njegova sadašnja supruga Natalija otišla na školovanje u Sjedinjene Američke Države.
Jokić i Natalija su se upoznali još u srednjoškolskim danima, a njihova veza brzo je postala ozbiljna. Samo dva meseca nakon početka njihove veze, Natalija se odlučila na studije psihologije na Metropolitan Stejt univerzitetu u SAD-u, što je ostavilo dubok trag na mladom Nikolu. Odlazak devojke značajno se odrazio i na njegov nastup za tadašnji klub Mega.
“Imao sam i loših utakmica, ali tu u Megi sam bio baš loš u toj utakmici. Ne znam, desi se nešto, nećeš… Ne možeš ni da trčiš, ne možeš ništa, ni da poguraš, ni da dodaš, a malo i nećeš i onda kad se to sve spoji bude katastrofa”, prisetio se Jokić tog perioda tokom gostovanja na Javnom servisu.
Dejan Milojević, tadašnji trener Mege koji više nije među živima, ispričao je kako mu je Nikola Jokić otvoreno rekao na treningu: “Deki, meni se više ne igra košarka.” Milojević priznaje da ga je ta iskrenost šokirala ali je ubrzo shvatio šta stoji iza krize: “To mi je bio šok. Pokušao sam da mu objasnim. Shvatio sam šta je razlog. Nije što se njemu više ne igra ili što ne voli igru ili da mu je nešto dosadilo – nego jednostavno emotivno prazan.”
Uprkos teškom periodu koji ga je zadesio zbog rastanka sa Natalijom, Nikola Jokić pronašao je snagu i motivaciju da nastavi sa profesionalnom košarkom. Danas su Nikola i Natalija u srećnom braku i imaju dvoje dece, dok Jokić svojim igrama inspiriše mlade sportiste širom sveta.












































