Košarkaški ženski klub Partizan 1953 došao je do šampionske titule nakon dramatične završnice protiv Akademije Korać u Beogradu.
Pionirke Košarkaškog ženskog kluba Partizan 1953 postale su nove šampionke Srbije nakon što su u uzbudljivom finalu savladale ekipu Akademije Korać rezultatom 75:72. Utakmica je odigrana u Beogradu i donela je mnogo neizvesnosti do poslednjih trenutaka susreta.
Tokom čitavog meča viđena je velika borbenost i požrtvovanost oba tima, ali su crno-bele, predvođene trenerima Nikolom Dmitrovićem i Markom Popadićem, pokazale izuzetan karakter i timski duh koji ih je krasio tokom cele sezone. Ključni trenuci utakmice odigrali su se u završnici, kada je Partizan uspeo da sačuva minimalnu prednost uprkos pritisku protivnica.
Kako ističu iz kluba, ova generacija pionirki demonstrirala je talenat i sjajno zajedništvo, što im je omogućilo da zasluženo stignu do trofeja. “Ekipa koju predvode treneri Nikola Dmitrović i Marko Popadić još jednom je demonstrirala talenat, zajedništvo i neverovatnu energiju koja ih je krasila tokom cele sezone”, navedeno je iz tabora crno-belih.
Ovom pobedom, pionirke Partizana potvrdile su svoju dominaciju među vršnjakinjama u Srbiji za ovu sezonu. Titula predstavlja krunu uspešne godine za mlade košarkašice i dodatni motiv za buduće izazove.












































