Američki bek napušta Partizan posle dve sezone, uz dogovoreno obeštećenje, nakon značajnog doprinosa u Evroligi i ABA ligi
Sterling Braun, američki košarkaš koji je od leta 2024. nosio dres Partizana, više nije član beogradskog kluba. Partizan je danas zvanično saopštio da Braun napušta ekipu i nastavlja karijeru u drugom klubu, uz prethodno postignut dogovor o obeštećenju.
Braun je tokom prethodne sezone u Evroligi prosečno beležio 13,7 poena, 2,8 skokova i 2,3 asistencije po utakmici, dok je u ABA ligi postizao 10,7 poena uz 2,5 skokova i isto toliko asistencija. Njegov doprinos bio je značajan u oba takmičenja, a tokom boravka u crno-belom dresu istakao se kao jedan od važnijih igrača tima.
“Sterling Braun nastavlja karijeru u drugom klubu. Nakon dve sezone u crno-belom dresu, doskorašnji bek Partizana će uz dogovoreno obeštećenje promeniti sredinu i nastaviti karijeru u drugom timu”, navodi se u saopštenju kluba.
Ovim transferom Partizan gubi iskusnog igrača na spoljnim pozicijama, dok će Braun svoju karijeru nastaviti van Beograda. Klub još nije objavio ko bi mogao da bude zamena na njegovoj poziciji niti detalje o narednoj destinaciji američkog košarkaša.
Braunovo angažovanje ostavilo je trag kroz konstantne partije i učinak na oba kraja terena tokom njegovog perioda provedenog među crno-belima.












































