Srpska atletičarka ostvarila najbolji rezultat sezone i ostavila iza sebe olimpijsku šampionku Haruku Kitaguči
Adriana Vilagoš, srpska reprezentativka u bacanju koplja, potvrdila je izvanrednu formu na mitingu Dijamantske lige u Parizu, gde je osvojila drugo mesto sa hicem od 63.83 metra, što je njen najbolji rezultat u tekućoj sezoni. Takmičenje je održano pred punim tribinama, a Vilagoš je još jednom pokazala da se nalazi među elitom svetske atletike.
Nakon što je na prethodnim mitinzima osvajala treća mesta, evropska vicešampionka uspela je da napravi korak više i stigne do srebrne medalje. Ključni hitac zabeležila je u drugoj seriji, kada je koplje preletelo 63.83 metra. Ovim rezultatom Vilagoš je nadmašila olimpijsku šampionku Haruku Kitaguči iz Japana, koja se takmičenje završila sa rezultatom od 63.01 metar i zauzela treće mesto.
U konkurenciji svetskih imena, najuspešnija u Parizu bila je Kineskinja Ziji Jan, koja je potvrdila dominaciju ove sezone hicem od 67.44 metra i osvojila prvo mesto. Iako u preostalim serijama nije uspela da prebaci granicu od 60 metara, Adriana Vilagoš može da bude zadovoljna kontinuitetom vrhunskih rezultata – pre samo dva dana nastupala je i na mitingu u Zagrebu.
Sezona iz snova za srpsku atletičarku potvrđena je i trijumfom u Ostravi, a ovo joj je treći nastup u Dijamantskoj ligi ove godine na kojem svaki put uspeva da se domogne postolja.












































