Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila prvo mesto na Memorijalu ‘Boris Hanžeković’, ostavivši za sobom Lamara Distan i Ideu Peroni.
Angelina Topić, izuzetna srpska skakačica uvis, ostvarila je zapažen uspeh pobedivši na prestižnom atletskom mitingu Memorijal “Boris Hanžeković” u Zagrebu, koji se ove godine održavao 76. put. Topićeva je obezbedila pobedu preskočivši visinu od 1,94 metra iz trećeg pokušaja i tako upisala svoje prvo slavlje u letnjoj sezoni.
Tokom takmičenja, Angelina Topić je postepeno podizala lestvicu – iz prve je prešla visine od 1,80, 1,87 i 1,92 metra, dok je visine od 1,84 i 1,90 savladala u drugom pokušaju. Na pobedničku visinu od 1,94 metra uspela je tek iz trećeg pokušaja, što joj je bilo dovoljno da ostavi konkurenciju iza sebe. Pokušala je i da preskoči 1,97 metara, ali je tu visinu rušila sva tri puta.
Na ovom takmičenju drugo mesto pripalo je Lamari Distan iz Jamajke sa preskočenih 1,92 metra. Treće mesto zauzela je Italijanka Idea Peroni koja je stala na visini od 1,90 metara.
Ovaj rezultat predstavlja nastavak odlične forme koju Angelina Topić pokazuje tokom sezone – nakon osvojenog trećeg mesta na Dijamantskoj ligi u Rabatu i drugog mesta na mitingu u Atini, sada se popela na najvišu stepenicu pobedničkog postolja u Zagrebu.
Memorijal “Boris Hanžeković” jedan je od najpoznatijih atletskih mitinga u regionu i okuplja vrhunsku konkurenciju iz Evrope i sveta.












































