Srpski atletičari postigli vrhunske rezultate u Zagrebu – Bošković postavio rekord Srbije, Vilagoš i Španović na podijumu
Na glavnom danu 76. Memorijala ‘Boris Hanžeković’ u Zagrebu, srpski atletičari Luka Bošković, Adriana Vilagoš i Ivana Španović ostvarili su zapažene rezultate i osvojili značajne novčane nagrade. Takmičenje je proteklo u znaku novih rekorda i potvrde kvaliteta srpske atletike na međunarodnoj sceni.
Luka Bošković, član kluba čiji je trener Dragutin Topić, istakao se skokom udalj od 8,23 metra. Ovim rezultatom postavio je novi rekord Srbije za starije juniore i mlađe seniore, a u ukupnom plasmanu zauzeo je drugo mesto. Boškoviću je pripala nagrada od 2.000 evra. Ovaj uspeh dodatno dobija na značaju jer je to drugi put u nedelju dana da potvrđuje status drugog najboljeg skakača udalj u istoriji Srbije.
Adriana Vilagoš osvojila je treće mesto u bacanju koplja sa hicem od 60,04 metara. Iako nije dostigla svoj najbolji rezultat, Vilagoš može biti zadovoljna plasmanom i spremiti se za naredne izazove. Za osvojeno treće mesto uručena joj je nagrada od 1.500 dolara.
Ivana Španović ostvarila je najbolji troskok na otvorenom u svojoj karijeri – 14,25 metara. U ukupnom poretku zauzela je četvrto mesto, ali drugo među evropskim takmičarkama, što ima poseban značaj pred predstojeće takmičenje u Birmingemu. Kao priznanje za ovaj nastup, Španovićevoj je pripalo 750 dolara.
Ovi rezultati potvrđuju odličnu formu srpskih atletičara i predstavljaju dobru osnovu za nastavak sezone i nastupe na velikim međunarodnim takmičenjima.











































