Connect with us

Hi, what are you looking for?

Auto Moto

Horhe Martin: Podijum u Asenu je realan cilj nakon uspona i padova na treninzima

Horhe Martin osetio napredak na Apriliji tokom prvog dana treninga za Veliku nagradu Holandije, uprkos padu i ekstremnoj vrućini

Foto Izvor: Tanjug / Antonio calanni

Horhe Martin osetio napredak na Apriliji tokom prvog dana treninga za Veliku nagradu Holandije, uprkos padu i ekstremnoj vrućini

Horhe Martin, vozač Aprilije, imao je izazovan prvi dan treninga na stazi u Asenu pred Veliku nagradu Holandije. Tokom sesije doživeo je pad, ali je uspeo da se plasira direktno u Q2 i istakao da se oseća bolje nego u Brnu, iako još nije dostigao formu iz Le Mana gde je ostvario pobedu. Martin je zadovoljan radom motocikla Aprilia na holandskoj stazi i želi da iskoristi tu prednost, ali ga je izuzetno visoka temperatura predstavljala poseban izazov.

„Staza je više ličila na vulkan nego na pistu, bilo je neverovatno vruće. Čak mi ni trke u Aziji nisu bile ovako zahtevne zbog toplote“, izjavio je Horhe Martin posle treninga. „Svi moramo da se prilagodimo, pravilno hranimo i odmaramo jer oporavak nakon ovakvog dana nije isti kao posle normalnih uslova.“

Martin detaljno opisuje trenutak pada: „Bio sam miran kako ne bih pregrejao zadnju gumu, što nam često pravi probleme. Na kraju sam ipak završio na zemlji — imao sam sreće što je tu bio travnjak jer bi šljunak bio mnogo nezgodniji. Pokušao sam brzo da se okrenem i zaustavim koliko mogu rukama kako ne bih prebrzo skliznuo po travi.“

Ipak, promene koje su isprobali na prednjem delu motocikla dale su pozitivan signal Martinu: „Odmah sam osetio veću brzinu i bolji kontakt sa prednjim točkom. To me ohrabruje jer znam dokle mogu da idem. Kada bih imao ovu Apriliju ranije tokom sezone, bio bih znatno konkurentniji.“

Martin smatra da Marco Beceki trenutno ima blagu prednost nad ostalima, ali ističe konkurentnost svih Aprilia vozača ovog vikenda: „Svi smo brzi sada; prošle godine nisam vozio ovde s Aprilijom, ali sada smo svi konkurentni.“ Dodaje da još ne oseća potpuni sklad sa motociklom: „Binom Horhe-Aprilia nije još sto posto usklađen, fali mi malo do maksimuma. Ipak mislim da imam realnu šansu za podijum ovde — možda ne za pobedu kao u Le Manu, ali podijum jeste dostižan.“

Posebno pohvaljuje svog elektroničara Renata Penakija: „Renato radi sjajan posao — koristi podatke od Becekija iz prošle godine i naše reference sa drugih staza kako bi mi pripremio osnovne mape elektronike. Ja sam veoma zahtevan kad su elektronika i kočenje motorom u pitanju – stalno ga pritiskam dodatnim zahtevima – ali osnova koju smo postavili već daje dobre rezultate.”

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Možda će vas interesovati

Euro Košarka

Nemački reprezentativac i jedan od najboljih šutera Evrope odlučio da ostane u Minhenu uprkos interesovanju drugih evroligaških klubova

Euro Fudbal

Bremenski tim slavio bez Miloševića, ostvario važnu pobedu protiv Union Berlina i udaljio se od zone ispadanja

Košarka

Bivši centar Panatinaikosa briljirao na debiju u Dži Ligi, uz 2 asistencije i 2 blokade za 27 minuta

Košarka

Dončić ubacio 35 poena uz 8 skokova i 4 asistencije, Viktor Vambenjama briljirao za Sparse, Tejtum i Braun vodili Boston do trijumfa nad Klivlendom