Dvostruki šampion MotoGP-a Pecco Bagnaia voziće za Apriliju naredne sezone i udružiće snage sa Marcom Bezzecchijem, dok Pedro Acosta dolazi u Ducati umesto njega.
Italijanski motociklista Francesco Pecco Bagnaia, dvostruki svetski šampion u MotoGP-u sa Ducatijem, potvrđen je kao novi vozač Aprilije za narednu sezonu. Nakon što je prethodnog dana najavljena njegova odluka da napusti tim iz Borgo Panigalea, danas je stigla zvanična potvrda da će od sledeće godine nastupati za fabriku iz Noalea. Ova promena dolazi ubrzo nakon što je Ducati potvrdio produžetak saradnje sa Marcom Márquezom i angažovanje Pedra Acoste kao zamenu za Bagnaiu.
Bagnaia će u Apriliji biti deo novog “Dream Team-a” zajedno sa Marcom Bezzecchijem, aktuelnim liderom šampionata. Tako će se na gridu formirati dva jaka nacionalna tandema: italijanski duo Bagnaia-Bezzecchi u Apriliji i španski tandem Márquez-Acosta u Ducatiju. Obojica novih vozača Aprilije prošli su kroz čuvenu Akademiju Valentina Rossija, zbog čega se očekuje veliko interesovanje italijanskih navijača.
Dolazak Pecca Bagnaiue značiće i promenu sastava Aprilije – Jorge Martín, koji se takođe bori za titulu ove sezone, najverovatnije će napustiti tim iz Noalea. Prema dostupnim informacijama, sledeća destinacija madridskog vozača trebalo bi da bude Yamaha.
Trenutni poredak i rezultati ukazuju na to da će naredna sezona doneti uzbudljiv rivalitet između vodećih vozača Italije i Španije u vrhu MotoGP-a. S obzirom na to da su oba nova vozača Aprilije Rossi-jevi učenici, očekuje se dodatno pojačano interesovanje tifosa za ovaj tim.
Ovim transferima nastavlja se velika rotacija među vodećim ekipama MotoGP-a pred narednu sezonu, a svi pogledi sada su uprti ka tome kako će novi sastavi uticati na borbu za titulu.












































