Španski stručnjak završio saradnju sa Ajaksom nakon što je ekipu doveo do petog mesta u Erediviziji i plasmana u Ligu konferencija
Óscar García Junyent, španski fudbalski trener rođen u Sabadelju 1973. godine, okončao je svoju epizodu u holandskom velikanu Ajaksu. García je početkom februara preuzeo vođenje omladinskog tima Jong Ajaks po dolasku Jordi Krujfa na mesto tehničkog sekretara, a ubrzo nakon toga, već u martu, prešao je na klupu prvog tima posle smene Freda Grima.
Pod njegovim vođstvom, Ajaks je sezonu završio na petoj poziciji u Erediviziji i obezbedio plasman za naredno izdanje Lige konferencija, čime je ispunjen minimalni cilj kluba iz Amsterdama. Pre dolaska u Holandiju, Óscar García radio je kao glavni trener Maccabi Tel Aviva, Brightona, Salcburga, Olimpijakosa i Selte.
Planirano je da se po dolasku novog trenera Míchela vrati na čelo omladinskog tima Jong Ajaks. Ipak, posle razgovora sa upravom odlučeno je da povratak nije optimalno rešenje s obzirom na činjenicu da je tokom proleća vodio prvi tim. Klub i trener su postigli dogovor o sporazumnom raskidu saradnje iako mu je ostala još jedna godina ugovora.
“Óscar se pridružio Jong Ajaksu u teškim okolnostima. Ubrzo smo ga zamolili da preuzme prvi tim, što takođe nije bila laka situacija. Zahvalni smo mu na uloženom trudu i želimo mu mnogo uspeha u nastavku karijere”, izjavio je Jordi Cruyff ističući izazove sa kojima se García suočio.
Tokom boravka u Amsterdamu, Óscar García vodio je ukupno 15 utakmica — deset kao trener prvog tima i pet sa omladincima. U tom periodu ostvario je sedam pobeda, četiri remija i četiri poraza; njegova ekipa postigla je 29 golova a primila 16.











































