Veljko Mašulović ubacio 16 poena, dok je Ran Takahaši bio najefikasniji kod Japana sa 22 poena; Srbija ostaje peta na tabeli
Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Japana rezultatom 1:3 (17:25, 15:25, 25:22, 16:25) u meču prvog kola druge sedmice Lige nacija, odigranom u francuskom Orleanu. Ovo je drugi poraz za Srbiju u ovogodišnjem izdanju takmičenja, dok su Japanci nastavili impresivan niz sa petom uzastopnom pobedom.
Japanska selekcija kontrolisala je igru tokom većeg dela susreta, osvojivši prvi i drugi set sa ubedljivih 25:17 i 25:15. U trećem setu srpski tim uspeo je da pruži jači otpor i smanji rezultat na 2:1 osvojivši set sa 25:22, ali su Japanci ubrzo prelomili meč i četvrti set rešili u svoju korist sa 25:16.
Najefikasniji igrač Srbije bio je Veljko Mašulović sa 16 poena, dok je Lazar Marinović dodao još 14. Kod Japana istakao se Ran Takahaši sa čak 22 poena, a kapiten Juki Išikava zabeležio je dvocifren učinak od 12 poena.
Posle ovog kola Japan se nalazi na prvom mestu tabele Lige nacija sa maksimalnih pet pobeda i ukupno 14 bodova. Srbija je trenutno peta sa devet osvojenih bodova.
U narednom kolu reprezentacija Srbije igraće protiv Kube u petak od 20.30 časova, dok će Japan istog dana odmeriti snage sa selekcijom Irana od 17.00 časova.












































